30 Aralık 2014 Salı

2014'e Genel Bakış

Herkesin heyecanla beklediği yeni yıla sonunda gelmiş bulunmaktayız.Dışarıda kar yağarken,bende tüm sene neler yaptığımı,beni nelerin nasıl etkilediğini yazmak istedim.
Bana göre fazlasıyla uzun bir yıl oldu.Bazen çok sevindim bazen çok üzüldüm.Yaşadığım her şey bugün burada olmamı sağladı.Her sene bir önceki sene neler yaptığıma bakmak alışkanlık oldu.Yılın son günlerinde yaşadıklarımı,kağıda döktüklerimi  okuyup kendi kendime değerlendirme yapıyorum.İnanın son derece iyi hissettiriyor.
2014 yazına kadar okul modunun etkisindeydim.2014 yazı ise şimdiye kadar geçirdiğim en güzel yaz olarak aklıma ve kalbime kazındı.Tek başıma Barselona'ya hiç tanımadığım bir ailenin yanına gittim.3 gün onlarla beraber zaman geçirdikten sonra başka bir ülkede de ailem olduğunu bilmek yüzümü güldürüyor.Barselona da dünyanın her yerinden gelen 10 arkadaşımla beraber tekneyle mavinin her tonunu gördüğüm güzellikte yerlere gitmek,yeni yerler keşfetmek bana bir çok duyguyu yaşattı.Birbirine güvenmenin ne demek olduğunu,sorunların beraber aşıldığını hissetmek gerçekten tarifi olmayan duygular.Beraber o kadar güzel anılar paylaştık ve birbirimizin hayatlarında izler bıraktık.

Bugün bile İrlanda'lı arkadaşımdan yeni yıl hediyesi olan kargoyu almak mesafelerin sevgiye engel olmadığını anlamamı sağladı.
Giderken içimden keşke Roma'ya da uğrasam diye geçirmiştim,çok temiz kalpli olduğum için dönüş uçağında bir Türk uyuşturucu krizine girerek acil uçuşla Roma'ya inmemi sağladı.Anlatırken gülsem de o an içimdeki duyguları bastırmak pek kolay olmamıştı.Bunu tek başıma yaşamak bana farklı bir bakış açısı kazandırdı.Hayatın ne zaman nerede ne yaşatacağı belli olmuyor işte.
Sene içinde üzüldüğüm zamanlarda oldu.Kendimi yazarak,okuyarak,dinleyerek iyi hissettim.Çok güzel müzik grupları keşfettim.Keşfettikçe daha çok ilham buldum.Yazdıkça yazasım geldi.Çok sinirlendim yazdım,sevindim yazdım.İyi ki de yazdım.Birçok kitap okudum.Yepyeni karakterlerle tanışıp,hayata onların gözünden baktım.
Ülkece çok zor zamanlar atlattık.Beraber hiç tanımadığımız insanlar içim üzüldük.Birlikte olunca neler yaparız bunu gördük.Yardım konserleri bunu gözlemek için en iyi ortam olabilir.Anladım ki müzik insanları birleştiren en güzel araç.Müzikle bir araya gelen insanlar ne güzelsiniz sizler.
Sevdiğim pek çok grubu bu sene de sahne önünden pek çok kez izledim.Yeni yılda daha çok konser diliyorum.
Hiç tanımadığınız bir insanı nasıl mutlu edersiniz bu sene bunu da öğrendim.Van'da ihtiyaç sahibi olan çocuklara İstanbul'da topladığım kitapları yolladım.Teşekkür için telefonlar aldım.İnsanların mutlu olduğunu bilmek iyi hissettiriyor.
2014 benim için olgunlaşma,yeni kararlar ve tecrübeler senesiydi.Yeni yılla ilgili hem kendim için hem de insanlık için çok güzel dileklerim var.Umarım gerçek olur.2015'de daha çok sevgi diliyorum.Gerçekten herkesin ihtiyacı olduğuna inanıyorum.İyi seneler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder